  • KNP5WSJR-52-47R
KNP5WSJR-52-47R
advertisement
Manufacturer No:
KNP5WSJR-52-47R
HK JDW NO:
898-KNP5WSJR-52-47R
Datasheet:
KNP5WSJR-52-47R
Description:
47Ohm, 5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP5WSJR-52-47R
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Power (Watts)
    5W