  • KNP400JT-73-1R5
KNP400JT-73-1R5
advertisement
Manufacturer No:
KNP400JT-73-1R5
HK JDW NO:
898-KNP400JT-73-1R5
Datasheet:
KNP400JT-73-1R5
Description:
1.5Ohms, 4W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP400JT-73-1R5
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    KNP
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    1.5Ohms
  • Power (Watts)
    4W