  • KNP3WSJR-73-43R
KNP3WSJR-73-43R
advertisement
Manufacturer No:
KNP3WSJR-73-43R
HK JDW NO:
898-KNP3WSJR-73-43R
Datasheet:
KNP3WSJR-73-43R
Description:
43Ohm, 3W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP3WSJR-73-43R
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    43Ohm
  • Power (Watts)
    3W