  • KNP300JR-73-27R
KNP300JR-73-27R
advertisement
Manufacturer No:
KNP300JR-73-27R
HK JDW NO:
898-KNP300JR-73-27R
Datasheet:
KNP300JR-73-27R
Description:
27Ohms, 3W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP300JR-73-27R
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    27Ohms
  • Power (Watts)
    3W