  • KNP300JB-73-5R1
KNP300JB-73-5R1
advertisement
Manufacturer No:
KNP300JB-73-5R1
HK JDW NO:
898-KNP300JB-73-5R1
Datasheet:
KNP300JB-73-5R1
Description:
5.1Ohm, 3W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP300JB-73-5R1
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    5.1Ohm
  • Power (Watts)
    3W