  • KNP2WSJR-73-56R
KNP2WSJR-73-56R
advertisement
Manufacturer No:
KNP2WSJR-73-56R
HK JDW NO:
898-KNP2WSJR-73-56R
Datasheet:
KNP2WSJR-73-56R
Description:
56Ohm, 2W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP2WSJR-73-56R
  • Size / Dimension
    0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    56Ohm
  • Power (Watts)
    2W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C