  • KNP200JT-73-0R2
KNP200JT-73-0R2
advertisement
Manufacturer No:
KNP200JT-73-0R2
HK JDW NO:
898-KNP200JT-73-0R2
Datasheet:
KNP200JT-73-0R2
Description:
200mOhm, 2W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP200JT-73-0R2
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    KNP
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    200mOhm
  • Power (Watts)
    2W