  • KNP200JR-52-15R
KNP200JR-52-15R
advertisement
Manufacturer No:
KNP200JR-52-15R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-KNP200JR-52-15R
Package:
Axial
Datasheet:
KNP200JR-52-15R
Description:
15Ohm, 2W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KNP200JR-52-15R
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KNP
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    2W