  • KNP-50JR-52-47R
KNP-50JR-52-47R
advertisement
Manufacturer No:
KNP-50JR-52-47R
HK JDW NO:
898-KNP-50JR-52-47R
Datasheet:
KNP-50JR-52-47R
Description:
47Ohm, 0.5W 1/2W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP-50JR-52-47R
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W