  • KN13C0.7-24DP-0.4V(800)
KN13C0.7-24DP-0.4V(800)
advertisement
Manufacturer No:
KN13C0.7-24DP-0.4V(800)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
HK JDW NO:
355-KN13C0.7-24DP-0.4V(800)
Package:
Datasheet:
Description:
Header, Outer Shroud Contacts 2 Rows 0.016 0.40mm Surface Mount 24 Positions KN13C Gold
Quantity:
In Stock : 6400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
KN13C0.7-24DP-0.4V(800)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Series
    KN13C
  • Feature
    Pick and Place, Solder Retention
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Header, Outer Shroud Contacts
  • Number of Positions
    24
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.016 0.40mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    1.97μin 0.050μm
  • Height Above Board
    0.022 0.57mm
  • Stack Height (Mating)
    0.7mm