  • KMC68MH360CAI25L
KMC68MH360CAI25L
advertisement
Manufacturer No:
KMC68MH360CAI25L
HK JDW NO:
318-KMC68MH360CAI25L
Package:
Datasheet:
Description:
0.5mm Microprocessor 240-Pin 25MHz 5V
Quantity:
In Stock : 17940
Step5Bar-code shipping tag
KMC68MH360CAI25L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    240
  • Weight
    7.349897g
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    240
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Technology
    HCMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    25MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    SERIAL IO/COMMUNICATION CONTROLLER, LAN
  • Frequency (Max)
    25MHz