  • KL732BTTE5N6G
KL732BTTE5N6G
advertisement
Manufacturer No:
KL732BTTE5N6G
HK JDW NO:
430-KL732BTTE5N6G
Package:
1206
Step5Bar-code shipping tag
KL732BTTE5N6G
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    5.6 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • Max DC Current
    450mA
  • Frequency - Self Resonant
    600MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0056 µH
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm