  • KL32TTE5R6J
KL32TTE5R6J
advertisement
Manufacturer No:
KL32TTE5R6J
HK JDW NO:
430-KL32TTE5R6J
Package:
1210
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KL32TTE5R6J
  • Package / Case
    1210
  • Material - Core
    Ferrite
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.7mm
  • Current Rating
    200mA
  • Frequency
    7.96MHz
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    5.6 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    47MHz
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.6Ohm
  • DC Current
    200mA
  • Height
    2.2mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm