  • KDV12DR068ET
KDV12DR068ET
advertisement
Manufacturer No:
KDV12DR068ET
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-KDV12DR068ET
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
KDV12DR068ET
Description:
KDV Series, Metal Film, 68mOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11397
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KDV12DR068ET
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KDV
  • Size / Dimension
    0.133Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    68mOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm