  • KD1084ADT33R
KD1084ADT33R
advertisement
Manufacturer No:
KD1084ADT33R
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-KD1084ADT33R
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
KD1084ADT33R
Description:
Fixed 2.28mm KD1084 PMIC 3 TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Quantity:
In Stock : 7753
Step5Bar-code shipping tag
KD1084ADT33R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.28mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Base Part Number
    KD1084
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G2
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    12V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    5A
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Input Voltage (Min)
    4.9V
  • Number of Regulators
  • Protection Features
    Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    10mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.5V @ 5A
  • PSRR
    72dB (120Hz)
  • Dropout Voltage
    1.3V
  • Dropout Voltage1-Nom
    1.3V
  • Voltage Tolerance-Max
    2%
  • Input Bias Current
    5mA
  • Length
    6.5mm