  • KC54A10.001NPF
KC54A10.001NPF
advertisement
Manufacturer No:
KC54A10.001NPF
HK JDW NO:
239-KC54A10.001NPF
Package:
Datasheet:
KC54A10.001NPF
Step5Bar-code shipping tag
KC54A10.001NPF
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole
  • Termination
    Pin
  • Number of Positions
    2
  • Current Rating (Amps)
    350mA AC
  • Current Rating
    350mA
  • Contact Finish
    Gold
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 9.80mm Dia
  • Circuit per Deck
    SPDT
  • Depth Behind Panel
    14.20mm
  • Angle of Throw
    90°
  • Actuator Length
    10.00mm