  • KC52A9.501SPF
KC52A9.501SPF
advertisement
Manufacturer No:
KC52A9.501SPF
HK JDW NO:
239-KC52A9.501SPF
Package:
Datasheet:
KC52A9.501SPF
Step5Bar-code shipping tag
KC52A9.501SPF
    Copper Alloy
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole
  • Termination
    PC Pin
  • Current Rating (Amps)
    350mA AC
  • Current Rating
    350mA
  • Contact Finish
    Gold
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 9.80mm Dia
  • Contact Style
    Shorting
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Depth Behind Panel
    14.20mm
  • Index Angle
    30 °
  • Actuator Length
    9.50mm