  • KC2520C38.4000C1YE00
KC2520C38.4000C1YE00
advertisement
Manufacturer No:
KC2520C38.4000C1YE00
HK JDW NO:
428-KC2520C38.4000C1YE00
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 1188
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KC2520C38.4000C1YE00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KC2520C-C1, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency
    38.4MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    3.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    5μA
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm