  • KC2016Z11.2896C1KX00
KC2016Z11.2896C1KX00
advertisement
Manufacturer No:
KC2016Z11.2896C1KX00
HK JDW NO:
428-KC2016Z11.2896C1KX00
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 598
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KC2016Z11.2896C1KX00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KC2016Z, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.71V~3.63V
  • Frequency
    11.2896MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    6.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    5μA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm