  • KC19A30.001NLS
KC19A30.001NLS
advertisement
Manufacturer No:
KC19A30.001NLS
HK JDW NO:
239-KC19A30.001NLS
Package:
Datasheet:
KC19A30.001NLS
Step5Bar-code shipping tag
KC19A30.001NLS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    KC
  • Part Status
    Active
  • Current Rating (Amps)
    350mA AC
  • Current Rating
    350mA
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 9.80mm Dia
  • Depth Behind Panel
    18.50mm
  • Actuator Length
    30.00mm