  • KC18A10.001NLS
KC18A10.001NLS
advertisement
Manufacturer No:
KC18A10.001NLS
HK JDW NO:
239-KC18A10.001NLS
Package:
Datasheet:
KC18A10.001NLS
Step5Bar-code shipping tag
KC18A10.001NLS
    Copper Alloy
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Termination
    Lug
  • Number of Positions
    8
  • Current Rating (Amps)
    350mA AC
  • Current Rating
    350mA
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 9.80mm Dia
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Circuit per Deck
    SP8T
  • Depth Behind Panel
    18.50mm
  • Actuator Length
    10.00mm