  • KC16A13.001NLS
KC16A13.001NLS
advertisement
Manufacturer No:
KC16A13.001NLS
HK JDW NO:
239-KC16A13.001NLS
Package:
Datasheet:
KC16A13.001NLS
Step5Bar-code shipping tag
KC16A13.001NLS
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 9.80mm Dia
  • Circuit per Deck
    SP6T
  • Depth Behind Panel
    18.50mm
  • Actuator Length
    13.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Termination
    Lug
  • Number of Positions
    6
  • Current Rating (Amps)
    350mA AC
  • Current Rating
    350mA