  • KC14A30.001SLF
KC14A30.001SLF
advertisement
Manufacturer No:
KC14A30.001SLF
HK JDW NO:
239-KC14A30.001SLF
Package:
Datasheet:
KC14A30.001SLF
Step5Bar-code shipping tag
KC14A30.001SLF
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Termination
    Lug
  • Number of Positions
    4
  • Current Rating (Amps)
    350mA AC
  • Current Rating
    350mA
  • Contact Finish
    Gold
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 9.80mm Dia
  • Contact Style
    Shorting
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    SP4T
  • Depth Behind Panel
    18.50mm
  • Actuator Length
    30.00mm