  • KB02KW01-12-CC
KB02KW01-12-CC
advertisement
Manufacturer No:
KB02KW01-12-CC
HK JDW NO:
558-KB02KW01-12-CC
Package:
Datasheet:
KB02KW01-12-CC
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators INDICATOR
Step5Bar-code shipping tag
KB02KW01-12-CC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2012
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Type
    Incandescent
  • Color
    Black
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Panel Cutout Dimensions
    0.48 (12.19mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    60mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Illumination Type
    Illuminated
  • Lens Size
    11.60mm Dia