  • KB01KW01-12-FF
KB01KW01-12-FF
advertisement
Manufacturer No:
KB01KW01-12-FF
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-KB01KW01-12-FF
Package:
Datasheet:
KB01KW01-12-FF
Description:
SW PB ILLUM SQ GREEN SLD MOUNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KB01KW01-12-FF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2006
  • Series
    KB
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Incandescent
  • Panel Cutout Dimensions
    0.48 (12.19mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    60mA
  • Contact Current Rating
    1.5mA
  • Lens Style
    Square with Flat Top
  • Lens Size
    11.60mm