  • K50-HC1CSE30.000
K50-HC1CSE30.000
advertisement
Manufacturer No:
K50-HC1CSE30.000
HK JDW NO:
428-K50-HC1CSE30.000
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
K50-HC1CSE30.000
Step5Bar-code shipping tag
K50-HC1CSE30.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    K50-HC, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    30MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    35mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    7mm x 5mm x 1.6mm
  • Operating Frequency
    30MHz
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Power Supplies
    5V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    30mA
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm