  • K50-3C1E32.0000M
K50-3C1E32.0000M
advertisement
Manufacturer No:
K50-3C1E32.0000M
HK JDW NO:
428-K50-3C1E32.0000M
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
K50-3C1E32.0000M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
K50-3C1E32.0000M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    K50-3C, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    TRISTATE ENABLE/DISABLE FUNCTION
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    32MHz
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    15mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    7mm x 5mm x 1.6mm
  • Operating Frequency
    32MHz
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Symmetry-Max
    60/40%
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm