  • K30-3C0SE25.0000MR
K30-3C0SE25.0000MR
advertisement
Manufacturer No:
K30-3C0SE25.0000MR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-K30-3C0SE25.0000MR
Package:
2012
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
K30-3C0SE25.0000MR
  • Package / Case
    2012
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE ENABLE/DISABLE FUNCTION
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Current Rating
    15mA
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.0mm
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Oscillator Type
    CMOS
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Supply Current-Max
    25mA
  • Max Duty Cycle
    55 %
  • Output Low Current-Max
    8mA
  • Height
    1mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.2mm