  • K2CU-F80A-F
K2CU-F80A-F
advertisement
Manufacturer No:
K2CU-F80A-F
HK JDW NO:
607-K2CU-F80A-F
Package:
Datasheet:
Description:
DETECT HEATER ELEMENT 220V CHAS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
K2CU-F80A-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.86lb 390.09g
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2008
  • Series
    K2CU
  • Feature
    Heater Fault Detection
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Type
    Heater Element Detector
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    220VAC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    Relay
  • Input Range
    32 ~ 80A