  • K20LAC-P09LCC0-320S
K20LAC-P09LCC0-320S
advertisement
Manufacturer No:
K20LAC-P09LCC0-320S
Manufacturer:
ODU
HK JDW NO:
546-K20LAC-P09LCC0-320S
Package:
Description:
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
Step5Bar-code shipping tag
K20LAC-P09LCC0-320S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Orientation
    A
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Shell Finish
    Chrome over Nickel
  • Cable Opening
    0.079 ~ 0.126 (2.00mm ~ 3.20mm)
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Brass
  • Insert Material
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Backshell Material, Plating
    Brass, Chrome over Nickel
  • Operating Temperature
    -40°C~120°C