  • JWE0624D15
JWE0624D15
advertisement
Manufacturer No:
JWE0624D15
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-JWE0624D15
Package:
16-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
JWE0624D15
Description:
JWE0624D15 datasheet pdf and DC DC Converters product details from XP Power stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JWE0624D15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    16-DIP Module, 6 Leads
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C With Derating
  • Packaging
    Tube
  • Series
    JWE06 (6W)
  • Published
    2017
  • Feature
    OCP, SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    IT ASLO HAS -15 V OUTPUT
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-MDMA-P6
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    200mA 200mA
  • Output Power
    6W
  • Voltage - Output 2
  • Total Power Output-Max
    6W
  • Height
    8mm
  • Width
    13.7mm