  • JW1AFSN-B-DC18V-F
JW1AFSN-B-DC18V-F
advertisement
Manufacturer No:
JW1AFSN-B-DC18V-F
Manufacturer:
Panasonic Electric Works
HK JDW NO:
590-JW1AFSN-B-DC18V-F
Package:
Datasheet:
JW1AFSN-B-DC18V-F
Description:
Electromechanical Relay SPST-NO 10A 18VDC 611Ohm Through Hole
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JW1AFSN-B-DC18V-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    4
  • Published
    2003
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    10A
  • Throw Configuration
    SPST
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Coil Resistance
    611Ohm
  • Coil Current
    29mA
  • Coil Voltage (DC)
    18V