  • JT255CF0016.369000
JT255CF0016.369000
advertisement
Manufacturer No:
JT255CF0016.369000
HK JDW NO:
635-JT255CF0016.369000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JT255CF0016.369000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    2.8V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency Stability
    0.5%
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
  • Operating Temperature (Min)
    -30°C
  • Operating Frequency
    16.369MHz
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.94V
  • Power Supplies
    2.8V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.66V
  • Oscillator Type
    CLIPPED SINE
  • Supply Current-Max
    1.5mA
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Operating Frequency-Max
    52MHz
  • Operating Frequency-Min
    13MHz
  • Output Impedance
    10000Ohm
  • Output Level
    0.8 V