  • JSM1024S3V3
JSM1024S3V3
advertisement
Manufacturer No:
JSM1024S3V3
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-JSM1024S3V3
Package:
6-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
JSM1024S3V3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JSM1024S3V3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module, 5 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    JSM10 (10W)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.40 H 25.4mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    SCP, UVLO
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    8W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    25.4mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-MDMA-P6
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    2.5A
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Power
    10W
  • Current - Output 1
    2.5A
  • Max Output Power
    10W
  • Max Input Voltage (DC)
    36V
  • Min Input Voltage (DC)
    18V
  • Height
    10.16mm