  • JNW350R641-18Z
JNW350R641-18Z
advertisement
Manufacturer No:
JNW350R641-18Z
HK JDW NO:
342-JNW350R641-18Z
Package:
9-DIP Module, 1/2 Brick
Datasheet:
JNW350R641-18Z
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JNW350R641-18Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-DIP Module, 1/2 Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    JNW350R (350W)
  • Size / Dimension
    2.27Lx2.39W x 0.50 H 57.7mmx60.7mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    350W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    12.5A