  • JBXSR2G19FSSDSR
JBXSR2G19FSSDSR
advertisement
Manufacturer No:
JBXSR2G19FSSDSR
HK JDW NO:
766-JBXSR2G19FSSDSR
Description:
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 19 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk G Push-Pull
Step5Bar-code shipping tag
JBXSR2G19FSSDSR
  • Mount
    Free Hanging, Panel
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line); Panel Mount
  • Mounting Feature
    Bulkhead - Rear Side Nut
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Feature
    Backshell
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    19
  • Voltage - Rated
    660V
  • Current Rating
    5A