  • JBXSA2G10MCSDS
JBXSA2G10MCSDS
advertisement
Manufacturer No:
JBXSA2G10MCSDS
HK JDW NO:
766-JBXSA2G10MCSDS
Description:
Receptacle, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 10 Positions Crimp Gold Chrome over Nickel Bulk G Push-Pull
Step5Bar-code shipping tag
JBXSA2G10MCSDS
  • Mount
    Bulkhead, Free Hanging, Front, Panel, Rear Side Nut
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line); Panel Mount
  • Mounting Feature
    Bulkhead - Front Side Nut
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Backshell Material, Plating
    Brass, Chrome over Nickel
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    JBX
  • Feature
    Backshell
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    10
  • Voltage - Rated
    830V
  • Current Rating
    8A