  • JBXPC2G19FSSDSMR
JBXPC2G19FSSDSMR
advertisement
Manufacturer No:
JBXPC2G19FSSDSMR
HK JDW NO:
766-JBXPC2G19FSSDSMR
Package:
Datasheet:
JBXPC2G19FSSDSMR
Description:
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 19 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk G Push-Pull
Step5Bar-code shipping tag
JBXPC2G19FSSDSMR
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Backshell Material, Plating
    Brass, Chrome over Nickel
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    JBX
  • Feature
    Backshell, Boot Adapter
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    19
  • Voltage - Rated
    660V
  • Current Rating
    5A