  • JBXHC2G19MSSDSR
JBXHC2G19MSSDSR
advertisement
Manufacturer No:
JBXHC2G19MSSDSR
HK JDW NO:
766-JBXHC2G19MSSDSR
Description:
Receptacle, Male Pins Brass Panel Mount 19 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk G Push-Pull
Step5Bar-code shipping tag
JBXHC2G19MSSDSR
  • Mount
    Bulkhead, Front Side Nut, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Bulkhead - Front or Rear Side Nut
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    19
  • Voltage - Rated
    660V
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    5A