  • JBXFD3G10MSSDSR
JBXFD3G10MSSDSR
advertisement
Manufacturer No:
JBXFD3G10MSSDSR
HK JDW NO:
766-JBXFD3G10MSSDSR
Package:
Datasheet:
JBXFD3G10MSSDSR
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk G Push-Pull
Step5Bar-code shipping tag
JBXFD3G10MSSDSR
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Insulation Material
    Plastic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Feature
    Backshell
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    10
  • Voltage - Rated
    600V
  • Current Rating
    12A
  • Shell Finish
    Chrome over Nickel
  • Shell Size - Insert
    3
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG