  • JBXFC3G22MSSDSMR
JBXFC3G22MSSDSMR
advertisement
Manufacturer No:
JBXFC3G22MSSDSMR
Manufacturer:
SOURIAU-SUNBANK
HK JDW NO:
766-JBXFC3G22MSSDSMR
Package:
Datasheet:
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line), Right Angle 22 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk G Push-Pull
Step5Bar-code shipping tag
JBXFC3G22MSSDSMR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line), Right Angle
  • Shell Material
    Brass
  • Insert Material
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Backshell Material, Plating
    Brass, Chrome over Nickel
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    JBX
  • Feature
    Backshell, Boot Adapter
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    22
  • Color
    Silver
  • Applications
    Industrial, Instrumentation, Medical, Telecommunications
  • Voltage - Rated
    560V
  • Fastening Type
    Push-Pull
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Orientation
    G
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP40
  • Current Rating
    5.5A