  • JBXFC3G22MCSDSR
JBXFC3G22MCSDSR
advertisement
Manufacturer No:
JBXFC3G22MCSDSR
HK JDW NO:
766-JBXFC3G22MCSDSR
Package:
Datasheet:
JBXFC3G22MCSDSR
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line), Right Angle 22 Positions Crimp Gold Chrome over Nickel Bulk G Push-Pull
Step5Bar-code shipping tag
JBXFC3G22MCSDSR
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line), Right Angle
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Backshell Material, Plating
    Brass, Chrome over Nickel
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    JBX
  • Feature
    Backshell
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    22
  • Voltage - Rated
    560V
  • Current Rating
    5.5A