  • IXA4I1200UC-TUB
IXA4I1200UC-TUB
advertisement
Manufacturer No:
IXA4I1200UC-TUB
Manufacturer:
IXYS / Littelfuse
HK JDW NO:
401-IXA4I1200UC-TUB
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
Description:
DISC IGBT XPT-GENX3 TO-252D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IXA4I1200UC-TUB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Series
    XPT™
  • Part Status
    Active
  • Input Type
    Standard
  • Power - Max
    45W
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    9A
  • Test Condition
    600V, 3A, 330 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.1V @ 15V, 3A
  • IGBT Type
    PT
  • Gate Charge
    12nC
  • Td (on/off) @ 25°C