  • IWTX55R0DZEB8R9KF1
IWTX55R0DZEB8R9KF1
advertisement
Manufacturer No:
IWTX55R0DZEB8R9KF1
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IWTX55R0DZEB8R9KF1
Package:
Description:
WIRELESS CHARGING TRANSMIT COIL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IWTX55R0DZEB8R9KF1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    2.17Dia x 0.16 H 55.0mmx4.0mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    1 Coil, 1 Layer
  • Current Rating (Amps)
    6A
  • Function
    Transmitter
  • Inductance
    8.9μH
  • DC Resistance (DCR)
    55mOhm Max
  • Q @ Freq
    98.5 @ 100kHz