  • IULK1-1-51-70.0-01
IULK1-1-51-70.0-01
advertisement
Manufacturer No:
IULK1-1-51-70.0-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
HK JDW NO:
734-IULK1-1-51-70.0-01
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IULK1-1-51-70.0-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IUL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Current Rating (Amps)
    500mA
  • Current Rating
    70A
  • Voltage - Rated AC
    250V