  • IUGN6-1-51-15.0
IUGN6-1-51-15.0
advertisement
Manufacturer No:
IUGN6-1-51-15.0
Manufacturer:
Sensata-Airpax
HK JDW NO:
734-IUGN6-1-51-15.0
Package:
Datasheet:
IUGN6-1-51-15.0
Description:
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 15A 80VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IUGN6-1-51-15.0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IUG
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Current Rating
    15A
  • Voltage - Rated AC
    80V