  • IUGH11-1-62F-15.0-91
IUGH11-1-62F-15.0-91
advertisement
Manufacturer No:
IUGH11-1-62F-15.0-91
Manufacturer:
Sensata-Airpax
HK JDW NO:
734-IUGH11-1-62F-15.0-91
Package:
Description:
Circuit Breaker Magnetic Circuit Protectors 2Pole 15A 277VAC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IUGH11-1-62F-15.0-91
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IUG
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Current Rating
    15A
  • Voltage - Rated AC
    277V