  • ISV0212D12
ISV0212D12
advertisement
Manufacturer No:
ISV0212D12
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-ISV0212D12
Package:
6-SMD Module
Datasheet:
ISV0212D12
Description:
DC DC CONVERTER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ISV0212D12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD Module
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C
  • Series
    ISV02 (2W)
  • Size / Dimension
    0.58Lx0.57W x 0.35 H 14.7mmx14.4mmx9.0mm
  • Feature
    Remote On/Off
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    2W
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Current - Output (Max)
    83mA 83mA