  • ISU0205S12-TR
ISU0205S12-TR
advertisement
Manufacturer No:
ISU0205S12-TR
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-ISU0205S12-TR
Package:
14-SMD Module, 7 Leads
Datasheet:
ISU0205S12-TR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ISU0205S12-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    14-SMD Module, 7 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~95°C With Derating
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ISU02 (2W)
  • Size / Dimension
    0.75Lx0.59W x 0.33 H 19.1mmx15.0mmx8.5mm
  • Feature
    Remote On/Off, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    2W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Current - Output (Max)
    167mA