  • ISPLSI 5256VE-125LF256
ISPLSI 5256VE-125LF256
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 5256VE-125LF256
HK JDW NO:
477-ISPLSI 5256VE-125LF256
Package:
256-BGA
Description:
2.5/3.33.3V 1mm PMIC ispLSI? 5000VE Series ISPLSI 5256 3.3V 256-BGA
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 5256VE-125LF256 Overview
256 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.The product is contained in a 256-BGA package.In this case, there are 144 I/Os programmed.256terminations are programmed into the device.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers or freight.Power is supplied by a voltage of 3.3V volts.This part is in the family [0].It is packaged in the way of Tray.The operating temperature of the machine is 0°C~70°C TA to ensure its reliability.Ideally, the chip should be mounted by Surface Mount.In this case, it is a type of FPGA belonging to the ispLSI? 5000VE series.The chip is programmed with 256 pins.When using this device, YEScan also be found.Its related parts can be found in the [0].12000gates are devices that serve as building blocks for digital circuits.A total of 8logic elements/blocks are present.A power supply of 2.5/3.33.3Vis required to operate it.There is a maximum supply voltage (Vsup) of 3.6V.Vsup (supply voltage) must be greater than 3V.
ISPLSI 5256VE-125LF256 Features
256-BGA package
144 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
256 pin count
2.5/3.33.3V power supplies
ISPLSI 5256VE-125LF256 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 5256VE-125LF256 CPLDs applications.
  • PLC analog input modules
  • I/O expansion
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • Power up sequencing
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
  • PULSE WIDTH MODULATION (PWM)
  • Synchronous or asynchronous mode
  • D/T registers and latches
  • Wireless Infrastructure Base Band Unit and Remote Radio Unit
  • Protection relays
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 5256VE-125LF256
  • Package / Case
    256-BGA
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
    ispLSI® 5000VE
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Number of I/O
    144
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Delay Time tpd(1) Max
    7.5ns
  • Height Seated (Max)
    2.1mm
  • Length
    17mm
  • Width
    17mm